10.13.2014

"Jak osiągnąć prawdziwe i trwałe szczęście (...)" Deepak'a Chopry

     Na początku uprzedzam, że nie wiem, czy dobrze odmieniłam nazwisko autora, jednak wydaje mi się, że fleksyjnie mogłam poddać je spolszczeniu ;). Chcę się również pochwalić kolejną współpracą, tym razem z Wydawnictwem MG! Tak tak, tym samym, które wydaje dzieła moich ukochanych sióstr B. ;). Już niedługo będę mogła się pochwalić osobistym zbiorem tej pięknej kolekcji... <3 

A dziś recenzja książki od wydawnictwa, z którego oferty wybrałam... Poradnik!

     Deepak Chopra jest indyjskim lekarzem, psychologiem i filozofem, więc niejaki "wachlarz warsztatowy" ma spory. I tyle też jest książek w jego dorobku; głównie poradników, jak osiągnąć dany stan duchowy, cel w życiu, czy po prostu być zadowolonym z siebie. 

Książka, którą dziś recenzuję jest jego najnowszym zbiorem rad i złotych zasad, które mają pomóc człowiekowi dojść do pełnego stanu oświecenia, bo tak Deepak nazywa szczęście. 

Z poradnikami nie miałam zbyt wiele do czynienia, może z niejakiego uprzedzenia, że to przecież nudne oczywistości, nic więcej. Raz wpadła mi w ręce książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy i już tym bardziej byłam anty- co do tego typu książek. Teraz postanowiłam dać szansę i Wydawnictwu i książce o ładnej okładce.

Poradnik składa się z podanych 7 kluczy, dzięki którym człowiek może osiągnąć pełen stan szczęścia, na które składa się prawdziwa wolność, radość, błogostan, spokój, wyzbycie się złości, złych emocji, napięć... Niby coś oczywistego, jednak wgłębiając się w lekturę miewałam momenty zastanowienia się: czemu tego nie robię, skoro to jest takie proste? Każdy rozdział jest podparty odpowiednimi złotymi myślami świętych czy wielkich filozofów itp. + radami, jak wykorzystać podane wcześniej wskazówki w codziennym, zwyczajnym życiu. Nie chcę zdradzać całości książki, bo uważam, że KAŻDY powinien coś takiego przeczytać, jednak pozwólcie, że przytoczę kilka fragmentów:
"Kiedy skoncentrujesz się na chwili obecnej, twoje życie będzie się stale odnawiać. Taki moment to jedyny czas, który jest wieczny (...)"
"Nie pragnij być nikim innym, tylko sobą, i staraj się w tym być doskonały."
"Będę przyjmować to, co jest i postaram się nie nakładać na to tego, co było, lub co mogłoby się wydarzyć. Przywodzi mnie to do chwili obecnej. Pozwala się pozbyć zmartwień i oczekiwań. Skupiając się tylko na tym, co jest przede mną, przestawiam się na nowy sposób myślenia (...)" 
Autor posługuje się naprawdę prostym, zrozumiałym językiem; czasem jak się "zapomni", to górnolotnie o czymś opowiada, jednak całość bardzo dobrze się ze sobą zgrywa ;).  Deepak gorąco zachęca do odnalezienia tego wewnętrznego spokoju, który naprawdę może zdziałać cuda! Sama byłam w szoku, jak zdałam sobie sprawę, ile człowiek się stresuje, denerwuje, tłumi pewne emocje gdzieś w środku siebie, a można tego tak prosto uniknąć. Trzeba tylko włożyć te siedem kluczy od odpowiednich zamków i... Już ;). 

Info w skrócie:

Autor: Deepak Chopra
Tytuł: Jak osiągnąć prawdziwe i trwałe szczęście. 7 kluczy do radości, przebudzenia i wolności
Ilość stron: 160
Wydawnictwo: Burda Książki
Kategoria: Poradnik

Oceniam: 8/10

Za książkę dziękuję Wydawnictwu:

11 komentarzy:

 1. Cześć, z góry przepraszam za ten rodzaju spamu, ale pragnę poinformować, że zmieniłam adres internetowy strony. Dalsze wskazówki przesyłam w linku:
  http://recenzjapisanaemocjami.blogspot.com/2014/10/zmiana-adresu-strony.html
  Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie lubię poradników, jakoś zawsze mnie odstraszają od czytania... :(

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię poradniki nawiązujące do tego tematu, więc z chęcią przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja chyba naczesciej zagladam do poradnikow damsko-meskich, ale taki o szczesciu brzmi ciekawie i zachecajaco. Moze warto sprobowac i sie uszczesliwic? :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. poradników nie czytam radzę się sama - siebie;p

  OdpowiedzUsuń
 6. Jedyne poradniki jakie lubię czytać to te odnoszące się do fotografii lub kulinariów ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubie poradniki :)

  Co powiesz na wspólną obserwację ? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie książki <3 tego typu czytam właśnie dwie :D

  OdpowiedzUsuń