2.19.2015

"Przepraszam za krzywdę" Marcin Legawiec - PATRONAT MEDIALNY!

     Z ogromną przyjemnością informuję, iż WirtualnaKsiążka obejmuje Patronatem Medialnym powieść polskiego autora - Marcina Legawca - Przepraszam za krzywdę. 

Książka jest świadectwem wysiłku i trudu, jaki pisarz włożył w jej napisanie, oddania swoich celów i zamierzeń, zdobycia się na nie lada odwagę zmierzenia z tematem wstrząsająco trudnym... Przeczytałam fragment (wy też możecie to zrobić TUTAJ), dlatego tym bardziej czuję się zaszczycona możliwością wsparcia wydania tejże powieści.Historia człowieka, który przeżył piekło, by stać się "Aniołem"...

     Bohaterem książki jest Michał, który stał się ofiarą ojcowskiej „miłości”. Życie rodzinne zanikło wraz ze śmiercią Anny. Kobieta poświęciła swoje życie, aby urodzić ukochane dziecko. Tadeusz, ojciec Michała nie potrafił sobie poradzić ze stratą żony. Mężczyzna popada w alkoholizm, traci kontrolę nad życiem i przede wszystkim sobą. W późniejszym czasie zaczyna wykorzystywać Michała, a co gorsze sprzedaje go innym pedofilom. Chłopak przeżywa horror, z którym nie potrafi sobie poradzić. Jego życie to ciągły strach i pytanie, kiedy to się skończy.
Michał dorasta w poprawczaku. Wraz z ukończeniem osiemnastu lat zaczyna dorosłe życie na własny rachunek. Wydarzenia z przeszłości wyryły ogromną bliznę na jego psychice. Chłopak dostaję pracę, mieszkanie i szanse od losu na nowe, lepsze życie. Wszystko układało się idealnie aż do momentu, który przekreślił wszystko, co do tej pory otrzymał. Chłopak trafia do więzienia, gdzie zaprzyjaźnia się z Janem. Mężczyzna odsiadywał karę dwunastu lat pozbawienia wolności za gwałt na dwóch dziewczynkach. Ich relację były bardzo dobre. Michał próbuje rozwiązać zagadkę ludzkiej natury, jaką jest gwałt. Postanawia, że poświęci swoje życie na badaniu ludzkich zachowań powiązanych z wykorzystywaniem nieletnich.
Po wyjściu z więzienia, główny bohater postanawia odkryć świat na nowo. Ma cel, misję, którą za wszelką cenę chce wykonać. Jego życie potoczyło się jednak inaczej. Jedna chwila odmienia jego życie na zawsze. Zakazany owoc, tak nazywa moment, w którym jego doświadczyło uczucia, które było znane jego ojcu.
Michał zmienia się w Tadeusza, aby zrozumieć sens i problem gwałcenia nieletnich. Tak bardzo się w tym zatraca, że nie jest w stanie przestać aż do momentu, w którym wyrządza krzywdę najbliższej osobie w swoim życiu…

Marcin Legawiec, ur. 24 września 1990 roku w Staszowie, wychował się w Połańcu. Obecnie zamieszkały w Tarnobrzegu. Polski dramatopisarz. Zadebiutował powieścią „Dream” (wyd. Psychoskok). Założyciel wydawnictwa Nuvola. Pierwsze swoje opowiadanie napisał mając siedem lat. Pisanie jest jego największą pasją, przyjacielem, który pozwala uciec od rzeczywistości. Po wielu latach pisania i nabywania doświadczenia w pisaniu dramatów, zdecydował się na wydanie swojej twórczości.

Pomóżmy Autorowi wydać tę książkę i dać jej prawo do zaistnienia na polskim rynku w każdym znaczeniu tego słowa! Akcja trwa na podanej wyżej stronie (TUTAJ) do 28 marca. Planowana premiera książki - KWIECIEŃ 2015.

Damy radę?

Damy!

G.

1 komentarz:

  1. Gratuluję patronatu! To naprawdę coś ;)
    A jeśli chodzi o książkę to porusza naprawdę trudny temat... No, ale jak to się mówi - trudny, ale prawdziwy. Życzę powodzenia autorowi w wydaniu książki.

    OdpowiedzUsuń