6.09.2015

"Grzegorz Kasdepke dzieciom" Pan KASDEPKE!

     W końcu mam zaszczyt pokazać Wam pierwszą czerwcową recenzję. Nie przedłużając, zapraszam do zapoznania się z nią ;).

   Gdy tylko zobaczyłam tę książkę, wiedziałam, że muszę ją mieć. Pana Grzegorza Kasdepke uwielbiam od pierwszego spotkania z jego twórczością; tym bardziej, że planuję swoją zawodową drogę związać z najmłodszymi. Bo to właśnie dla tych Czytelników jest przeznaczone "Kasdepkowe" pisanie ;).  

Mogę pochwalić się swoim osobistym egzemplarzem zbioru przygód Detektywa Pozytywki, teraz dołącza do niego kolejny. 

Bo Grzegorz Kasdepke dzieciom to nic innego jak zbiór historii, które już znamy. Mamy tu najsławniejszych bohaterów wspaniałości dla dzieci: Kacpra, Detektywa Pozytywkę, panią Miłkę i jej uczuciowe przedszkolaki, Maję i Filipa, Bodzia i Pulpeta, bajki z Bajkolandii! Rewelacyjny misz - masz dla milusińskich i ich rodziców. Wszystko podane w pięknym opakowaniu: okładka zachwyca, a ilustracje... Zapierają dech. Panowie Marcin Piwowarski i Piotr Rychel odstawili kawał naprawdę dobrej roboty. Nie mogłabym wyobrazić sobie lepszego zwizualizowania przygód bajkowych bohaterów.Z Panem Kasdepke mam coś takiego, że zamierzam jego książki wykorzystywać w pracy z dzieciakami. Dlatego kolekcjonuję je z czystym przekonaniem. To, w jaki sposób autor przedstawia uczucia - ich sens, opcje wyjaśnienia dzieciom czym jest np. strach, czy wstyd - są dla mnie bezcenne. Dzieci docenią słowa kierowane bezpośrednio do nich, a rodzice wskazówki przeznaczone właśnie dla dorosłych. 

Mimo, że w książce roi się od postaci z różnych historii, to i tak największym i bezgranicznym uwielbieniem darzę postać Detektywa Pozytywki, który w niemożliwie prosty sposób rozwiązuje trudne (w pojęciu dziecka) zagadki. Tak jak z uczuciami - gdy nie bardzo wiemy jak coś naszemu milusińskiemu wyjaśnić - tak i tutaj, gdy pojawia się problem, pomocny Detektyw zawsze znajdzie rozwiązanie a my z nim. 

Nie ukrywam, że ostatnia historia, która złączyła z sobą wszystkie postaci - wzruszyła mnie najbardziej. Autor w cudowny sposób pokazał, że on swoją osobą jest "ojcem" każdego z bohaterów; w każdego włożył swoje serce. Zdobywając swoim pisarstwem przy okazji moje, jak i niejednego Czytelnika, czy to młodszego czy starszego. Mam nadzieję, że na Krakowskich Targach Książki będę miała okazję dostać autograf na tym egzemplarzu ;).


Polecam tę książkę z całego serca!

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustracje: Marcin Piwowarski i Piotr Rychel
Tytuł: Grzegorz Kasdepke dzieciom
Ilość stron: 288
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Kategoria: dziecięce, dla każdego

OCENIAM: 10/10!

Za książkę ogromnie dziękuję:


A cytat na dziś to:
"Aby być niezastąpionym, zawsze trzeba być odmiennym." / Coco Chanel 

7 komentarzy:

 1. Trzymana w dłoniach prezentuje się idealnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobają mi się rysunki w tej książeczce.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne ilustracje są w tej książce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna lektura , tyle, że chwilowo nie ma komu jej przeczytać. Dzieci tak szybko rosną ;) pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń