8.30.2015

"AFTER. Ocal mnie" Anna Todd

   W końcu znowu utonęłam w książkach; wakacje powoli dobiegają końca, ale przede mną jeszcze miesiąc wolnego! Tym bardziej zamierzam go wykorzystać na zaległe lektury; te recenzyjne, ale i te, które przysięgłam sobie przeczytać właśnie w lecie.

Ale już teraz oddaję w Wasze ręce moje zdanie na temat trzeciej części serii AFTER!"Nie wiem, jak długo jeszcze zdołam utrzymać się na powierzchni, walcząc z falą przypływu, którą nazywamy związkiem".
Tak jak wspomniałam wcześniej, jest to już trzeci tom najsłynniejszego ostatnio cyklu; na punkcie AFTER oszaleli internauci z całego świata. Autorka stworzyła historię Tessy i Hardina na portalu Wattpad, a gdy ta stała się hitem, wydano ją w formie książkowej.  

Jak wiadomo z poprzednich publikacji Płomień pod moją skórą (moja recenzja tutaj) i Już nie wiem, kim bez ciebie jestem (moja opinia tu) Tessa i Hardin wciąż się schodzą i rozchodzą. Na ich drodze piętrzą się wciąż to nowe problemy; w Ocal mnie wcale nie jest inaczej. Już sama objętość książki (860 stron!) zapowiada, że będzie się działo.

Tessa wprowadza zmiany w swoim życiu i nie rezygnuje z wyjazdu do Seattle. Hardin wpada w szał, ale okazuje się, że dziewczyna potrafi twardo mu się sprzeciwić i zrobić to, na co czekała całe życie. Generuje to nowe konflikty; kłótnie, pogodzenie się, kolejne kłótnie... Jak to między nimi, żadna nowość. na scenie pojawiają się nowe postaci, takie jak ojciec Tessy, alkoholik, pragnący nagle odnowić kontakt z córką, nowi znajomi ojca Hardina - Max, Denise i ich córka Lillian, kochanka Maxa, lepiej poznajemy również Christiana z Vance Publishing i jego narzeczoną Kimberly. 

Nie powiem, na tę książkę patrzyłam sceptycznie. Ileż bowiem można pisać o wciąż jednym i tym samym? Raczej zakończenie jest przewidywalne... Ale jednak autorka mnie zaskoczyła. Nagłe zwroty akcji; obnażająca wiele prawda, ukazująca, że ci, których myśleliśmy, że znamy, wcale nie są tymi, za kogo ich uważamy... Zdrada najbliższych, niewiedza, komu można ufać, a komu nie, nowe fakty, które stanowią dla czytelnika prawdziwy rollercoaster. Czasem lekko lektura mnie przynudzała, by za chwilę rozpalić moją ciekawość do granic możliwości.
"Stoję nieruchomo, zszokowana, że nie wraca, aby kontynuować kłótnię. Minuty mijają, aż w końcu zbieram kawałki, na które mnie rozbił, i zaczynam się pakować po raz ostatni".
Bardzo przyzwyczaiłam się do opowieści prowadzonej z perspektywy głównych bohaterów. Pojawia się więcej stanowczej Tessy (dziękuję!), która zaczyna chyba w końcu rozumieć, że nie może dać sobą wiecznie pomiatać, nawet w imię wielkiego uczucia; Hardin za to staje się jeszcze bardziej wyszczekany i wulgarny. Momentami naprawdę miałam już dosyć przeklinania w co drugim słowie, czy seksualnego fantazjowania na temat Tessy, która jeszcze książkę temu była szarą myszą, która to nie wie nic o świecie. Nie mogę jednak powiedzieć, że nie lubię tego wytatuowanego chłopaka, który stara się panować nad swoim gniewem. I on i Tessa przechodzą swojego rodzaju przemiany, które naprawdę dobrze się z nimi przeżywa.
"Ból... Takie proste słowo, a mające tyle znaczeń. Nauczyłam się, że ból to najsilniejsza emocja, jaką można poczuć. W przeciwieństwie do innych emocji, tę każdy człowiek poczuje na pewno na jakimś etapie swojego życia (...)".
Jestem w trakcie czytania ostatniej już części tej serii i powiem, że dobrze, że to już koniec. Nie mogę się jednak doczekać całkowitego zakończenia tej historii; czym jeszcze zaskoczy nas autorka? Jak tylko się dowiem, dam znać :). Tak jak polecałam poprzednie tomy, polecam i ten, choć uważam, że jest najsłabszy do tej pory.

OCENIAM: 4/6!

Autor: Anna Todd
Tytuł: AFTER. Ocal mnie
Seria/saga: AFTER (tom III)
Wydawnictwo: Między Słowami
Ilość stron: 861
Kategorie: młodzieżowe, erotyczne

Za książkę bardzo dziękuję Wydawnictwu:


9 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, więc cała seria przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książkę raczej mam w planach - tom 1. Nie do końca przekonuje mnie fabuła. Jednak dam jej szansę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śledząc Twoje recenzje tej serii mam nieodparte wrażenie, że to jakaś telenowela z burzliwymi kłótniami, wyzwiskami, szarpaniem się i ciągłymi powrotami głównej pary... I ta objętość - przecież ja o swoim życiu nie umiałabym tyle napisać! Po zastanowieniu, chyba nie powinnam zaczynać tej serii, tylko bym się irytowała ;D

  Pozdrawiam z duetu Po drugiej stronie książki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ujelas to bezblednie :) I tak jestem w szoku, ze autorka miala tyle weny piszac ciagle o rozstaniach i powrotach tej pary.

   Usuń
 4. młodzieżowe - nie, dziękuję.
  erotyczne - nie, dzięki.
  młodzieżowe&erotyczne - RUN FORREST, RUN! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie moja bajka, ale za to zabiorę się wreszcie bez przeszkód za "Apetyt", na który już dawno temu zrobiłaś mi apetyt ;)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Kusi, kusi mnie ogromnie ta seria :) Chociaż obawiam się, że to może być nie moja bajka ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tessa i Hardin przyciągają jak magnes !
  Zapraszam na bloga po recenzję
  http://modnaksiazka.blogspot.com/2015/09/jest-spora-roznica-miedzy-niemoznoscia.html

  OdpowiedzUsuń