8.31.2016

ZACHCIANKI września

     Jak co miesiąc, przychodzę do Was z zapowiedziami wydawniczymi; nowościami, które przesegregowałam i wybrałam takie, które sama chciałabym mieć na swojej półce. Zazwyczaj jest to cztery czy pięć książek, które w jakiś sposób zaintrygowały mnie swoją fabułą, okładką, promocją na tyle, by ogromnie móc chcieć je przeczytać! Nie przedłużają, zapraszam ;).

Na pierwszy ogień idzie Wydawnictwo Otwarte.Kira nie ma grosza przy duszy, za to mnóstwo kłopotów. W przeszłości odebrano jej to, co najważniejsze. Teraz musi postawić wszystko na jedną kartę, aby odmienić swój los. 

Grayson walczy o przerwanie pasma życiowych niepowodzeń, ale przytłaczający ciężar wyrzutów sumienia kruszy resztki jego nadziei na lepsze jutro. Kira składa mu propozycję, która może go ocalić. Wystarczy tylko, że złoży przysięgę, nawet jeśli nie zamierza jej dotrzymać... 

Obiecali sobie wieczność, nie wiedząc, że jedna chwila może odmienić całe życie. Czy miłość da im kolejną szansę, choć żadne z nich nie jest bez winy?

Premiera: 28 września 2016! Teraz pora na Filię:Zero podejrzanych. Zero zamieszanych. Tylko dziewczyna, która jednego dnia żyła, a drugiego była już martwa.

Niektóre miejsca wydają się zbyt piękne, by mogło tam dojść do tragedii. Takie są właśnie okolice jeziora Summit położone w Paśmie Błękitnym Appalachów, gdzie wokół nieskazitelnych wód rozsypane są przytulne domki. Ale właśnie w tej okolicy dwa tygodnie temu brutalnie zamordowano Bekkę Eckersley, córkę wpływowego prawnika, osobę niezwykle pracowitą i ambitną. Mieszkańcy miasteczka, pogrążeni w żalu i niedowierzaniu, snują własne teorie. Prace policji utkwiły w martwym punkcie. 

Początkowo dziennikarka Kelsey Castle bagatelizuje tę historię. Z czasem jednak na jaw wychodzą detale odnośnie wyjątkowego bestialstwa, z jakim je popełniono, i starania, których niektórzy dokładają, by sprawa ucichła. Wszystko wskazuje na coś więcej niż tylko przypadkowe zabójstwo. Castle docieka i drąży na przekór niebezpieczeństwu i ostrzeżeniom, z czasem czując coraz większą więź z martwą dziewczyną. Im więcej dowiaduje się na temat przyjaźni, miłości i sekretów Bekki, tym bardziej jest przekonana, że prawda na temat tragedii okolic jeziora Summit może pomóc jej w walce z własnymi demonami.

Premiera: 14 września 2016! 

Oszustwo. Szantaż. Morderstwo. Dla Eddiego Flynna to po prostu kolejny dzień pracy.

Przez lata duża nowojorska firma Harland & Sinton zajmowała się przekrętami finansowymi na światową skalę. Agenci FBI szukają na nich haka, ale żeby poważnie zaszkodzić oszustom, muszą zgromadzić wiarygodnych świadków. Kiedy David Child, duży klient firmy Harland & Sinston, zostaje zatrzymany jako podejrzany o morderstwo, FBI zwraca się do Eddiego Flynna, by ten zajął się Childem i zmusił go do zeznawania przeciwko firmie. 

Eddie nieszczególnie lubi, gdy ktoś zmusza go do reprezentowania winnego klienta, ale FBI jest w posiadaniu dokumentów poważnie obciążających jego żonę, Christine. Jeżeli Eddie im nie pomoże, Christine słono za to zapłaci. Wkrótce Eddie dowiaduje się, że Child jest niewinny, choć dowody świadczą przeciw niemu. FBI naciska, a Eddie musi jakoś dowieść niewinności Childa, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo swojej żonie.

Premiera: 7 września 2016!

Teraz zapraszam do Prószyńskiego:


Ktoś porywa małego chłopca. 

Prowadzone w tej sprawie śledztwo utknęło w martwym punkcie. Cztery lata później w lesie znaleziono ludzki szkielet. Posterunkowa Sanela Beara ma przekazać ojcu chłopca straszną wiadomość. Jednak spotkanie z przystojnym Darko Tudorem, który pracuje w leśnej stacji badawczej zajmującej się życiem wilków, rodzi w niej wątpliwości. Czy to rzeczywiście było porwanie? A może doszło do niego przez pomyłkę? Niestety, wszystkie osoby związane z tą sprawą milczą. Beara dochodzi do wniosku, że tylko w jeden sposób może dojść do prawdy: pod przybraną postacią zatrudnia się w willi zamożnej rodziny Reinartzów, w której matka porwanego chłopca pracowała wcześniej jako pomoc domowa. 

Beara zostaje wciągnięta w gmatwaninę nienawiści, pożądania i pogardy, co doprowadza ją do granic wytrzymałości…

Premiera: 6 września 2016!

Albatros:


Collin nie miał szczęśliwego dzieciństwa. Brak zainteresowania rodziców, dorastanie w szkołach wojskowych, potem problemy z agresją i zatargi z policją. Maria natomiast zawsze czuła wsparcie rodziny – jako mała dziewczynka, a także później, podczas studiów prawniczych i na początku kariery zawodowej. Pewnie trudno byłoby znaleźć dwie bardziej różniące się historie. I dwa tak niepodobne do siebie charaktery.

A jednak przeciwieństwa najwyraźniej się przyciągają. Maria i Colin zostają parą. Wszystko świetnie się zapowiada, dopóki ona nie zaczyna otrzymywać dziwnych wiadomości od anonimowego prześladowcy.

Nowa powieść króla prozy obyczajowej, który tym razem umiejętnie myli tropy, a zakończenia nie domyśli się nawet wielbicielka powieści detektywistycznych!

Premiera: 28 września 2016!

I na koniec perełka od Naszej Księgarni, pan Kasdepke! <3


Dlaczego Jutro wciąż się spóźnia i jest szare i przygarbione? Czy Wczoraj musi przepadać jak kamień w wodę, a Dzisiaj zostawiać po sobie tak wielki bałagan? I kto go posprząta? Wczoraj, Dzisiaj, a może Jutro? Trudna decyzja, szczególnie gdy nie wiadomo, jak które wygląda i gdzie ich szukać...

Przezabawny i mądry tekst o dziewczynce, która nie lubi sprzątać, ma za to wielką wyobraźnię. Najpopularniejszy współczesny pisarz dla dzieci tym razem opowiada o tajemnicy czasu i o tym, że warto uśmiechnąć się do swojego Dzisiaj.

Premiera: 14 września 2016!

*

Z mojej strony to tyle. Bardzo chciałabym przeczytać powyższe książki; zwłaszcza pozycję ostatnią, gdyż jak wiecie, pan Kasdepke jest moim ulubionym autorem literatury dziecięcej. Na pewno z jego książką będę stać w kolejce na Targach Książki w Krakowie z oczekiwaniem na kolejny autograf ;). A Wy upatrzyliście coś dla siebie? A może czekacie na coś kompletnie innego? Z chęcią poczytam o Waszych miesięcznych chciejkach! ;)

14 komentarzy:

 1. Dla mnie nic z tych propozycji, ale okładka do książki Nicholasa Sparksa jest obłędna. Naprawdę mi się podoba :)
  Pozdrawiam,
  http://www.sekretny-trop.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. "Dziewczyna z summit lake" i "Śnieżny wędrowiec", myślę że te pozycje będziesz miała do swojej dyspozycji, wcześniej niż Ci się wydaje, choć z tego co widziałem masz spore zaległości z sierpnia. tematyka "Zarzutu" jak dla mnie zbyt oklepana na przestrzeni lat; Pozycje 1 i 5 zostawię bez komentarza ... :P

  OdpowiedzUsuń
 3. "Bez winy" mam już na czytniku i niebawem zabieram się za tę książkę, bo na blogu chcę przedstawić swoją opinię jeszcze przed premierą. Zaintrygowałaś mnie książką Kasdepke, którego wielbię. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta ostatnia pozycja rzeczywiście jest perełką :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Z wymienionych przez Ciebie najbardziej interesuje mnie "Bez winy" :D
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Jestem zainteresowana Sparksem - przeczytałam już wszystkie jego książki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na szczęście nie dla mnie te zachcianki :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Czekam na Sparksa! <3 A i książkę Mii Sheridan chętnie przygarnę ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem pewna, że Sparks zagości w mojej biblioteczce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. "Śnieżny wędrowiec" wydaje się ciekawy ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolejna powieść Sparksa? Jak tak spojrzałam na tę okładkę, to aż zapragnęłam przeczytać moje zaległe historie - Szczęściarz, Dla Ciebie wszystko, List w butelce... Trzeba by się wziąć! :3

  OdpowiedzUsuń
 12. Pan Kasdepke to także mój ulubiony pisarz literatury dziecięcej... i też przeprowadzałam z nim wywiad... co prawda bardzo dawno, ale zawsze ;)

  OdpowiedzUsuń