7.08.2017

"Książki. Magazyn do Czytania" - SZÓSTE urodziny!      Gdy tylko znajdę chwilę czasu wolnego - oczywiście poświęcam go na swoje pasje. Mam ich obecnie kilka (ale o tym innym razem); do najważniejszych z nich należą, jak wiadomo, książki. Czy to wieczorem przed pójściem spać, czy rano, przed pracą, zawsze staram się znaleźć choć moment na jeden rozdział, fragment, cytat, by móc oddać się dniu codziennemu ze świadomością, iż litery już poukładały się w mojej głowie. Tematycznie bądź nie. Kolorowo, lub wręcz przeciwnie. Zawsze bowiem mam książkę (albo kilka!) pod ręką. Rzadko jednak sięgam po magazyny i czasopisma; z tych światowych informacji, wybieram te internetowe - szybki przegląd wydarzeń rozgrywających się w kraju czy poza nim, wybrane ploty na temat showbiznesu czy reklamy najnowszych urządzeń. Kiedyś czytywałam magazyny dotyczące nauki języków; teraz jednak zaniechałam tego (w sumie nie wiem czemu, chyba z braku czasu). Dlatego, gdy w moje ręce wpadł magazyn - dodatek do Gazety Wyborczej, na domiar wszystkiego dotyczący książek... Nie wahałam się ani chwili! :)

"Książki. Magazyn do Czytania" dnia czternastego czerwca obchodził swoje szóste urodziny.  Aż wstyd się przyznać, jednak jest to moje pierwsze spotkanie z ową publikacją, jestem jednak pewna, iż nie ostatnie. W bieżącym wydaniu na lato, znajdziemy mnóstwo artykułów, ciekawostek, dodatków z praktycznie każdej literackiej dziedziny. A co konkretnie zwróciło moją uwagę? 

Artykuł Pana Wojciecha Orlińskiego o Stanisławie Lemie. Do tej pory nie przepadałam za gatunkiem science fiction, stroniłam od futurystycznych dzieł (mimo, iż właśnie były to dzieła), mimo popularności Lema i obowiązkowości przeczytania w pewnym momencie życia "Bajek robotów" - nie umiałam się do tego przekonać. Fragmenty biografii i opis poszczególnych publikacji Lema otworzyły mi oczy na kilka spraw. Na pewno przeczytam coś autorstwa tego Pana w tym roku, obiecuję! :)

Artykuły o seksie. Tak. Mimo, iż jestem nauczycielką (a może właśnie dlatego!), uważam, że takie rzeczy są potrzebne w każdym magazynie. A już zwłaszcza w literackim, gdzie dowiadujemy się, jaki zmieniała się seksedukacja na przestrzeni lat, oraz jakie najciekawsze sceny erotyczne znajdziemy w książkach. 

I nie sposób zapomnieć o wywiadzie z Arturo Perez - Reverte! Co w nim takiego niesłychanego? Zajrzyjcie do "Książki. Magazyn do Czytania" i przekonajcie się sami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Co kupić, a czego nie kupić w księgarni, jakie nowości na nas czekają, jakie długo wyczekiwane premiery, dlaczego tukan został zamieszczony w tym magazynie, kim jest tatrzańska Wanda, o co chodzi z popularnością Dana Browna oraz jak to było z przekładami Stanisława Barańczaka. Mnogość autorów i artykułów sprawia, że aż Czytelnikowi kręci się w głowie, uświadamia, jak wiele nie wiedział i jak dużo jeszcze przed nim. Oczywiście nie mogło również zabraknąć literackiego kalendarium - gdzie, co i kiedy - nie przegapcie! :)

Wszelkie ważniejsze informacje znajdziecie tu: Książki. Magazyn do Czytania.

10 złotych to chyba niedużo? Bo właśnie tyle (dokładnie 9,99!) kosztuje literackie cudo, dzięki któremu szybciej upłynie Wam czas, czy to na wakacyjnym wyjeździe, czy po prostu w domu. Polecam bardzo serdecznie! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz